Зміст
Бізнес-аналітика підсвічує проблеми та підказує, як їх краще вирішити, ґрунтуючись на цифрах і фактичних даних. Бізнес-аналітик бачить проблему, знаходить її причини й пропонує оптимальне рішення, яке принесе вимірний результат у встановлені терміни. Наприклад, витрати знизяться на 20% або середній час доставки зменшиться на якусь кількість хвилин через 2 місяці після впровадження таких-то змін. Бізнес-аналітика – це процес збору, вивчення та інтерпретації інформації про роботу компанії, який допомагає побачити поточний стан справ. Оцінити результати й проаналізувати бізнес-процеси, щоб виявити тренди, слабкі місця і точки зростання. Крім того, бізнес-аналітики забезпечують гармонійну взаємодію між бізнесом та ІТ-сферою, допомагаючи перекладати бізнес-вимоги на технічну Вакансія Middle Business analyst мову, яка зрозуміла розробникам та іншим технічним фахівцям.
Основні задачі бізнес аналітика в IT та етапи роботи над проєктом
Навіть якщо проект повністю реалізується в Україні, він часто призначений для закордонного ринку, бо деякі зацікавлені сторони знаходяться в іншій країні. Без англійської мови бізнес-аналітику буде складно виконувати свою роль. Бізнес-аналітики зазвичай приходять з одного із двох світів — світу технологій чи світу бізнесу. Окрему групу складають аналітики без освіти в галузі ІТ, які раніше працювали фахівцями в конкретних галузях і мають великі знання.
Кар’єра бізнес-аналітика в IT
З її допомогою аналітик «дістає» потрібну інформацію, на основі якої він буде робити висновки для продуктової команди. Джуну достатньо розібратися, як за допомогою SQL створюються та модифікуються таблиці (DDL) або їхній вміст (DML), а також як здійснювати базові запити, щоб витягнути необхідні для аналізу дані (DQL). Крім цього, варто розібратися у відмінностях між різними типами баз даних. Бізнес-аналітика належить до нетехнічних IT-спеціальностей. Тобі не потрібно буде заглиблюватися в об’єктно-орієнтоване програмування і вчити Python або Java.
Бізнес-аналітик в IT: хто він, що робить і як ним стати
Бізнес-аналітик відповідає за управління змінами на проєкті, включно з оновленням вимог і специфікацій. — Як і в будь-якій професії, у професії бізнес-аналітика є як переваги, так і недоліки, —пояснює Тетяна. Із розвитком бізнесу зростає попит і на бізнес-аналітиків. Найбільше вони популярні в IT-сфері, але також потрібні банкам, великим підприємствам, будівельному бізнесу. У багатьох героїв статті йде перетин з іншими ролями менеджера проектів, системного аналітика або ін.
Задачі та обов’язки бізнес аналітика
- Спробуй себе в ролі дата-аналітика на нашому безплатному онлайн-марафоні.
- Найперше, чого очікують від BA, — високий рівень розмовної англійської, знання бізнес-аналізу та вміння спілкуватися з клієнтами.
- У ті часи розробники були самі собі аналітиками-виявляли вимоги і писали документацію.
- Після запуску проєкту бізнес-аналітик може бути залучений до підтримки, збору зворотного зв’язку для подальшого удосконалення продукту.
- Деякі з навчальних курсів дозволяють підготуватися до складання сертифікаційних іспитів або отримати заліки для отримання сертифікату.
Тільки ми, як динозаври, за PRINCE2 проєкти вели в свій час.
🧐 Хто такий Business Analyst і чим він займається
Українська компанія Softserve, яка займається розробкою ПЗ і надає консалтингові послуги, у межах IT Academy проводить «Базовий курс із бізнес-аналізу». Заняття платні, три рази на тиждень протягом двох місяців у режимі онлайн. Що стосується професійних вимог — це розуміння специфіки бізнесу клієнта й компанії, знання можливостей продукту та навички роботи з технічними інструментами. Простими словами, бізнес-аналітик в IТ відповідає за те, щоб реалізований компанією продукт вирішував закладені завдання клієнтів з оптимальними бізнес-витратами. У бізнес-аналіз можна прийти як із бізнесу, так і з розробки. Сильні BA виходять із технічних письменників, оскільки вони розуміють, як саме формується хороша документація.
У цій статті розповідаємо про те, хто такий бізнес-аналітик в IT, що має знати та вміти бізнес-аналітик, які плюси й мінуси професії та кар’єрні перспективи у бізнес аналітика в ІТ. Бізнес-аналітик в IT – це ключова роль в проектах, пов’язаних з розробкою програмного забезпечення. Ця роль вимагає від людини знань з бізнесу та IT, а також вміння працювати з даними та аналізувати їх.
По-друге, бізнес аналітик часто стикається з проблемою браку чітких та точних вимог від замовника. Це може викликати затримки в проекті, втрату коштів та недоліки в якості продукту. Отже, роль бізнес аналітика має декілька переваг, що робить її привабливою для багатьох людей, які хочуть розвивати свою кар’єру в айті.
Для кар’єрного розвитку в ролі бізнес-аналітика можна брати участь у професійних спілках, відвідувати конференції та семінари, а також проходити сертифікацію в сфері бізнес-аналітики. Крім того, важливо мати розвинуті комунікаційні, аналітичні та технічні навички, що можна покращувати з допомогою навчання та практики. Перш ніж стати IT-аналітиком, потрібно здобути першу або другу вищу освіту. Але кар’єру бізнес-аналітика в IT можуть зробити навіть ті, хто вивчав спеціальності, які зовсім не пов’язані з цією галуззю. Найбільші шанси на працевлаштування мають люди, які отримали диплом у таких галузях, як телекомунікації та комп’ютерні науки. Багато роботодавців цінують кандидатів, які можуть похвалитися дипломом про вищу освіту у галузі бізнес-аналітики чи процесів впровадження IT.
Насамперед, ви повинні бути проникливим, відповідальним та сумлінним. Якщо в компанії є бізнес-аналітик, то результати розробки збігатимуться з очікуваннями замовників і клієнтів, задовольняючи їхні потреби. А отже, принесуть гроші і зроблять можливим сталий розвиток бізнесу. Більша частина роботи БА — це комунікація із замовником та членами команди (програмістами, дизайнерами, тестувальниками, проєктними менеджерами).
Бізнес-аналітик повинен бути експертом з області бізнесу та мати технічні знання, що дозволить йому взаємодіяти з командами програмістів та інженерів. Щоб легше стартувати на позиції бізнес-аналітика в IT, краще відразу звернутися за допомогою до досвідчених фахівців, які свого часу пройшли аналогічний шлях. Кожен може з нуля отримати базові теоретичні та практичні навички, розібратися в бізнес-аналізі на прикладі реальних кейсів, і все це — під керівництвом ментора. І тут вже від особистих амбіцій залежить, наскільки швидко ви станете профі.
Обід — це ідеальна можливість у неформальній атмосфері дізнатися про людей і поспілкуватися з командою, тому бажано не обідати на самоті. З її допомогою бізнес ухвалює обґрунтовані рішення, оптимізує процеси, досягає стратегічних цілей і адаптується до змін. Вона дає змогу створювати продукти, необхідні користувачам.
Пам’ятаю, як зараз, що до своєї першої співбесіди готувалася, вивчаючи усі питання на сайті Modern Analyst та читаючи BABOK від IIBA. Можна почати з розуміння ролі аналітика на різних проектах, у різних компаніях. Вибрати, до чого душа лежить, а вже потім докладніше дивитися, на що звернути увагу. Крім того, ми співпрацюємо з колегами з відділу стратегії. Вони займаються аналізом конкурентів, досліджують світові тренди, які змінюють поведінку та потреби абонентів. Наприклад, як запуск MNP впливає на перетікання бази між операторами або як скорочуються старі технології 2G/3G тощо.
Часто БА залучається до тестування та перевірки функціоналу, щоб перевірити відповідність розробленого рішення вимогам та бізнес-цілям. З іншого боку, бізнес-аналітик у сфері IT має добре розуміти процес розробки ПЗ, технічні тонкощі кожного етапу SDLC, розмовляти мовою технологій. Своїми порадами він повинен впорядкувати процеси всередині компанії, оптимізувати роботу як між відділами, так і всередині, прибрати непотрібні витрати, збільшити прибуток. Бізнес-аналітик займається розробкою стратегії розвитку бізнесу. Він знаходить і вирішує проблеми, тим самим роблячи проєкт успішним і затребуваним. Найбільший мінус — велике розумове навантаження і перевтома від нього.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/